Tarihçe ve Tecrübe

Tarihçe ve Tecrübe

Tarihçe ve Tecrübe

Temelleri 1983 yılında "Nasa Elektronik" adı altında atılmış olan firmamız, Mükremin Sarı'nın bireysel çabaları ile kurulmuştur.

Kurulduğu dönemde elektronik komponent ithalat ve ihracatının yanı sıra radyo ve TV ara frekans bobini üretimi ile faaliyetlerine başlamıştır. Bu ilk adımın ardından kısa süre içerisinde bünyesine kattığı yeni ortaklıklar ile büyümüş ve faaliyetlerini "SEMSA Elektronik" adı altında devam ettirmeye başlamıştır.

Ara frekans bobini ile başlayan üretim, 1995'lerde teknolojinin de gelişmesi ile toroid filtreler, toroidal akım trafoları, güç indüktörleri gibi ürünlerin eklenmesi ile büyüyerek devam etmiştir.
2012 yılında yeni bir atılım yapma, dinamikleşme ve dış pazarlara açılma hedefi ile bünyesine yeni nesillerin desteğini ve dinamizmini katan firmamız ünvanını bu değişimin ilk göstergesi olarak "Core Elektronik"e değiştirmiştir.

Köklerini elektronik sektöründeki son derece tecrübeli ve güvenilir firmalardan alan Core Elektronik büyümeyi ve yeni pazarlara açılmayı ana hedef olarak belirlerken, müşterilerine güvenle kullanabilecekleri, yüksek kalite standartlarında ürünleri ve ihtiyaca özel hizmet ve çözümleri rekabetçi bir fiyat anlayışı ile sunmayı prensip olarak benimser.

Müşterilerinin üretim verimliliklerini desteklemek için değişen talep seviyelerine esnek üretim sistemleri ile cevap vermek bu misyonun en önemli tamamlayıcısıdır.

Core Elektronik'in ana değerleri aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • Müşteri odaklılık
  • Çözüm ortaklığı ve özel üretim
  • Kalite odaklılık
  • Sürekli gelişim ve büyüme

Core Elektronik bu değerler çerçevesinde müşteri ve tedarikçileri ile karşılıklı güven bazlı ve açık iletişim kurmak, onların ihtiyaçlarını sürekli dinlemek ve uzun süreli iş ilişkileri oluşturmak anlayışı ile çalışmaktadır.

Referanslar